Uudised

Gripivaktsiinide kättesaadavus 2023/2024 hooajal


Eesoleval hooajal turustatakse Eestis gripivaktsiine Influvac Tetra ja Vaxigriptetra kokku ligikaudu 176 000 annust. Mõlemad vaktsiinid on näidustatud täiskasvanutele ja lastele alates 6 kuu vanusest ning sisaldavad kahte A-gripi ja kahte B-gripi tüve vastavalt Maailma Terviseorganisatsiooni ja Euroopa Liidu soovitusele 2023/2024 hooajaks.  Riskirühma kuuluvad inimesed saavad tasuta gripi vastu vaktsineerida alates oktoobri keskpaigast, kui saabuvad riigi hangitud vaktsiinid.

Rohkem infot SIIT

Puukborrelioosi juhtude arv on aastaga hüppeliselt kasvanud


Alates aasta algusest on saanud Eestis puukborrelioosi diagnoosi ligi 900 inimest ehk võrreldes möödunud aasta sama ajaga on juhtude arv ligi 70 protsenti suurem. Suuresti saab kanda selle soojale juunile ja aprilli lõpule.

Rohkem infot SIIT.

11.07.2023

Puuke võib kohata pea kõikides linnaparkides ja terviseradadel


Linnapuukide uuringu esimene etapp ehk puukide korjamine linnade haljasaladelt on läbi saanud. Tervise Arengu Instituudi (TAI) teadurite esmasest kokkuvõttest puukide levimuse kohta selgus, et puuke võib kohata pea kõikides linnaparkides ja terviseradadel.

Rohkem infot SIIT.

22.06.2023

Apteekides saab vaktsineerida puukentsefaliidi vastu


Kevad läheneb ja 34 apteegis üle Eesti saab taas vaktsineerida puukentsefaliidi vastu. Teenust pakkuvad apteegid asuvad 13 Eesti linnas ja asulas.

Rohkem infot SIIT.

13.03.2023