Uudised

Tervisekassa ostab COVID-19 vaktsiini juurde

Detsembri teise nädala jooksul saabub Eestisse täiendav kogus COVID-19 vaktsiini, et tõsta laiemalt levima hakanud koroonaviiruse taustal ennekõike riskirühmade vaktsineerimise hõlmatust.

Tervisekassa on kinnitanud lisatarne 11 560 COVID-19 tüve vastu mõeldud Pfizeri doosile, mille eeldatav saabumisaeg on 11.-18. detsembril. Ühtlasi on plaanitud täiendav tarne ligikaudu 25 000 doosiga kuu teises pooles.

Lisaks COVID-19 vaktsiinidele jagas Tervisekassa sel sügisel välja 113 000 riskirühmadele mõeldud tasuta gripivaktsiini doosi, millele lisandus täiendav 7 040 doosi tarne novembri lõpus. Teenuseosutajatel on võimalus vaktsineerida riskirühmi ka tasulise gripivaktsiiniga, mille kulud katab Tervisekassa.

Jätka lugemist SIIT

07.12.2023


Riskirühmad on end aktiivselt gripi vastu vaktsineerinud

Oktoobri ja novembri jooksul on enam kui 90 000 riskirühma inimest saanud tasuta gripivaktsiini, mis on ligi 80% Tervisekassa varutud vaktsiinidest. Lisaks on üle 40 000 riskirühma välist inimest kasutanud võimalust saada tasuline vaktsiin.

Tervisekassa juhatuse liige Maivi Parv möönis, et enim vajavad gripi vastu kaitset riskirühmad – üle 60-aastased inimesed, üld- ja erihoolekande asutuse teenusel olevad inimesed, kuni 7-aastased lapsed, lapseootel naised ning alaealised, kellel on terviseseisundi tõttu suurem risk tüsistusteks ja raskeks põdemiseks. „On hea meel tõdeda, et Eesti inimene on aina terviseteadlikum ja ennetab grippi haigestumist või raskekujulist põdemist vaktsineerides end gripiviiruse vastu. Siinkohal tuleb tunnustada ka vaktsineerijaid – perearstikeskused, apteegid ja raviasutused on teinud efektiivset tööd,“ tõdes Parv.

Jätka lugemist SIIT

24.11.2023Vaktsineerimine COVID-19 vastu jätkub ka sel viiruste hooajal

Tervisekassa jagab infot, et immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab 2023. aasta sügisel COVID-19 vastu vaktsineerimist riskirühmadele.
Riskirühma kuuluvad 60+ vanuses inimesed ja riskihaigustega lapsed ning täiskasvanud ning soovitus on mõeldud neile, kel viimasest vaktsineerimisest või COVID-19 läbipõdemisest möödunud enam kui kuus kuud.

Rohkem infot SIIT

27.10.2023

Gripivaktsiinide kättesaadavus 2023/2024 hooajal


Eesoleval hooajal turustatakse Eestis gripivaktsiine Influvac Tetra ja Vaxigriptetra kokku ligikaudu 176 000 annust. Mõlemad vaktsiinid on näidustatud täiskasvanutele ja lastele alates 6 kuu vanusest ning sisaldavad kahte A-gripi ja kahte B-gripi tüve vastavalt Maailma Terviseorganisatsiooni ja Euroopa Liidu soovitusele 2023/2024 hooajaks.  Riskirühma kuuluvad inimesed saavad tasuta gripi vastu vaktsineerida alates oktoobri keskpaigast, kui saabuvad riigi hangitud vaktsiinid.

Rohkem infot SIIT

Puukborrelioosi juhtude arv on aastaga hüppeliselt kasvanud


Alates aasta algusest on saanud Eestis puukborrelioosi diagnoosi ligi 900 inimest ehk võrreldes möödunud aasta sama ajaga on juhtude arv ligi 70 protsenti suurem. Suuresti saab kanda selle soojale juunile ja aprilli lõpule.

Rohkem infot SIIT.

11.07.2023

Puuke võib kohata pea kõikides linnaparkides ja terviseradadel


Linnapuukide uuringu esimene etapp ehk puukide korjamine linnade haljasaladelt on läbi saanud. Tervise Arengu Instituudi (TAI) teadurite esmasest kokkuvõttest puukide levimuse kohta selgus, et puuke võib kohata pea kõikides linnaparkides ja terviseradadel.

Rohkem infot SIIT.

22.06.2023

Apteekides saab vaktsineerida puukentsefaliidi vastu

Kevad läheneb ja 34 apteegis üle Eesti saab taas vaktsineerida puukentsefaliidi vastu. Teenust pakkuvad apteegid asuvad 13 Eesti linnas ja asulas.

Rohkem infot SIIT.

13.03.2023