Ära lase koroonaviirusel rünnata!

Kaitse end ja oma lähedasi koroonaviiruse eest – vaktsineeri apteegis.

Leia lähim apteek

Teenusest

Teenus on patsiendile tasuta.

Kes vaktsineerivad apteegis?

Immuniseerimist viivad läbi tervishoiuteenuse osutaja juures töötavad tervishoiutöötajad. Ennekõike teevad seda õed, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse.

Kes saavad apteegis vaktsineerida?

17. juunist oodatakse vaktsineerima kõiki Eesti elanikke alates 12. eluaastast.

Millist vaktsiini apteekides manustatakse?

1. Pfizeri ja BioNTechi koostöös arendatud vaktsiin Comirnaty. Euroopa Komisjon andis tingimustega müügiloa 21.12.2020.

 • Comirnaty vaktsiini info vaktsineeritavale | PDF (uuendatud 03.06)
 • Comirnaty ravimi omaduste kokkuvõte (SPC) | PDF (uuendatud 03.06)
 • Comirnaty kohta käivad küsimused ja vastused leitavad SIIT  (uuendatud 27.04)

2. Moderna arendatud vaktsiiniga SPIKEVAX. Euroopa Komisjon andis tingimustega müügiloa 06.01.2021.

 • COVID-19 Vaccine SPIKEVAX vaktsiini info vaktsineeritavale | PDF (uuendatud 28.066)
 • COVID-19 Vaccine SPIKEVAX ravimi omaduste kokkuvõte (SPC) | PDF (uuendatud 28.06)
 • COVID-19 Vaccine SPIKEVAX kohta käivad küsimused ja vastused leitavad SIIT

3.  Janssen-Cilag International N.V. poolt välja töötatud koroonavaktsiin  COVID-19 Vaccine Janssen. Euroopa Komisjon andis tingimustega müügiloa 11.03.2021

 • COVID-19 Vaccine Jannsen vaktsiini info vaktsineeritavale | PDF (uuendatud 11.05)
 • COVID-19 Vaccine Janssen ravimi omaduste kokkuvõte (SPC) | PDF (uuendatud 11.05)
 • COVID-19 Vaccine Janssen kohta käivad küsimused ja vastused leitavad SIIT (uuendatud 03.05)

Vaktsiinide kohta saab rohkem infot www.vaktsineeri.ee leheküljelt.

Kuidas vaktsineerimisele aega broneerida?

Aega saab broneerida kas kodulehel või telefoni teel. Vt täpsemalt siit.

Enne aja broneerimist palume arvestada, et II doos vaktsineeritakse kindla aja pärast (nt Pfizer/BioNTech II doos 6 nädala pärast). Kui saate I doosi vaktsiini näiteks 24. mail, siis II doosi manustamine toimub 5. juulil. Palume veenduda, et II doosi aeg Teile sobib.

Millega tuleb arvestada COVID-19 vaktsineerimisele tulijal?

Vaktsineerima tulijal peab olema kaasas isikut tõendav dokument.

Kogu vaktsineerimise protsess vaktsineerimiskeskuses võtab aega umbes 30 minutit (saabumine, registreerimine, vaktsineerimine ja 15 minutit jälgimisalal viibimist).

NB! Hingamisteede haigussümptomitega ei tohi vaktsineerimisele tulla!

Mida jälgida pärast vaktsineerimist?

 • Jälgige enda tervist vaktsineerimisele järgneval ööpäeval. Vajadusel võtke ühendust vaktsineerimist teostanud tervishoiutöötajaga või oma perearstiga. Helistada saab ka perearsti nõuandetelefonile 1220.
 • Kui on vajalik kiire arstiabi, helistage hädaabinumbrile 112.
 • Kõik vaktsiinid võivad kõrvaltoimetena põhjustada paikseid reaktsioone ja üldnähte (peavalu, palavik, väsimus jt). Need on mööduvad, ent võivad olla häirivad.
 • Tuletame meelde, et enne vaktsineerimist tuleks tutvuda vaktsiini infolehega, et vaktsineerimisreaktsioonid oleks tuttavad ja ei tuleks üllatusena. Need reaktsioonid on vajadusel leevendatavad palavikualaldaja või paikse külma kompressiga. Nähud mööduvad üldjuhul paari päevaga.
 • Palaviku, oksendamise, tasakaaluhäirete vm üldnähtude korral tuleks puhata ja hoiduda järskudest liigutustest. Vererõhu langus järsul püsti tõusmisel võib põhjustada minestamist ja kukkudes võib inimene ennast vigastada.
 • Kuna erinevate vaktsiinide kasutamise puhul on harva teatatud trombotsütopeeniast (vereliistakute vähesusest) ja sellest tingitud veritsustest, tuleks nahaaluste verevalumite võit korduva/kestva veritsuse puhul konsulteerida oma perearstiga, kes võib otsustada teha vajadusel vereanalüüsi.
 • Samuti tuleks perearstiga konsulteerida juhul, kui tekivad veenitromboosi tunnused. Nendeks võivad olla ühe jäseme turse, hellus katsumisel, naha punetus ja kuumustunne. Kui veenis tekkinud tromb liigub kopsuarterisse, võib tekkida hingeldus ja õhupuudustunne, rindkerevalu, köha, vahel pearinglus, nõrkus ja minestustunne.

 

Ravimiamet koostab iganädalaselt kokkuvõtte kõikidest kõrvaltoimetest https://ravimiamet.ee/covid-19-uudised-ravimiameti-kodulehel

Kuidas teatada kõrvaltoimetest?

Kõigist vaktsineerimise järgsetest häirivatest kaebustest tuleks perearstile teada anda. COVID-19 vaktsiinide ohutusprofiili täiendavaks kirjeldamiseks peavad tervishoiutöötajad ametile teatama kõigist süsteemsetest ja tõsistest (sh paiksetest) kõrvaltoimetest, mille puhul peavad seost vaktsiiniga võimalikuks. Kui arst saadab teatise, ei ole vaktsineeritul tarvis teatist saata.

Vaktsineeritu võib teatada Ravimiametile (www.ravimiamet.ee – teata kõrvaltoimest) ka neist reaktsioonidest ehk kõrvalnähtudest, millel arsti hinnangul seos vaktsiiniga puudub. 

Mida teha, kui ei saa vaktsineerima tulla?

On väga oluline, et inimesed, kes on lubanud vaktsineerimisele tulla, seda ka teeks. Takistuse ilmnemisel palume koheselt vaktsineerimisaeg tühistada.   Selleks saab kasutada vaktsineerimise aja kinnituses olevat tühistamise linki või helistada (vt eestpoolt apteekide tabelist telefoni numbrit). Nii väldime dooside kadu ja saame meie inimesed kiiremini vaktsineeritud.

Millal toimub teise vaktsiinidoosiga vaktsineerimine?

Vaktsiini teise doosi aeg teatatakse Teile esimest doosi saamisel. Enne aja broneerimist palume arvestada, et II doos vaktsineeritakse kindla aja pärast. Näiteks Pfizer/BioNTech II doos manustakse 6 nädala pärast. Kui saate I doosi vaktsiini 24. mail, siis II doosi manustamine toimub 05. juulil. Palume veenduda, et II doosi aeg Teile sobib.

Kas ma saan vaktsineerimispassi?

Kanname immuniseerimise tervise infosüsteemi, kus saab seda ka ise oma digiloost vaadata ja vajadusel paberil e-immuniseerimispassi välja printida. Kui Teil on olemas vaktsineerimispass paberkandjal, saame soovi korral info sinna kanda. Kohapeal me uusi vaktsineerimispasse ei väljasta. 

Apteek
Immuunpreparaatide käitlemise
eest vastutav isik
Tel 
E-mail
Kivila Südameapteek
Alina Noorkõiv 
6020607kivila@sydameapteek.ee
Rocca Al Mare Keskuse apteek
Pille Sonn
6659058
haaberst@apotheka.ee
Tallinna Linnaapteek Solarises 
Merle Niglas
6443060
solaris@apotheka.ee
Ülemiste Südameapteek
Mariana Džaniašvili
6034646
ylemiste@sydameapteek.ee
Tartu Sõbra apteek
Astrid Oolberg
733 6655
benu.5137@benu.ee
 Astri Keskuse apteek 
 Irina Turbina
 3573071 tempharu@apotheka.ee
Pargi Keskuse apteek
 Diana Prits
 354 4004 pargikeskus@apotheka.ee
 Rapla apteek 
 Mare Ehavee
 485 5608 benu.5163@benu.ee