Vaktsineerimine on ainus tõhus viis kaitsta iseennast ja enda lähedasi

14. oktoober - 17. november

Vaata videot

Teenusest

Selleks korraks on gripi vastu vaktsineerimine apteekides lõppenud!

Millise perioodil vältel saab apteegis vaktsineerida?

Apteegis saab vaktsineerida ajavahemikus 14.10.2019 - 17.11.2019.

Lisaks apteekidele on võimalik vaktsineerida ka vaktsineerimiskabinettides või enda perearsti juures.

Millised on vaktsiinid?

Kõikide Eestis müügiloa saanud vaktsiinide kvaliteeti, ohutust ja toimivust on kontrollinud Euroopa või Eesti Ravimiamet ning need vastavad kõikidele Euroopas kehtivatele nõuetele ning sobivad kasutamiseks vastavalt nendega kaasasolevatele kasutamisjuhistele.

  • VaxigripTetra, toote infolehega tutvu siin
  • Influvac Tetra, toote infolehega tutvu siin
  • Fluarix Tetra, toote infolehega tutvu siin
Kui palju vaktsineerimine maksab?

Ühe vaktsineerimisteenuse hind on 15€ või 17€ sõltuvalt apteegist. Teenuse eest tasumine toimub apteegis kohapeal.

Planeeritav ajaline kestvus ühe vaktsineerimise puhul on kuni 15 minutit.

Kes vaktsineerivad?

Immuniseerimist viivad läbi tervishoiuteenuse osutaja juures töötavad tervishoiutöötajad. Ennekõike teevad seda õed, kes on täies mahus läbinud immuniseerimisalase täiendusõppekursuse vastavalt Sotsiaalministeeriumi poolt heakskiidetud programmile ning on saanud selle lõpetamise kohta tunnistuse.

Kuidas vaktsineeritakse?

Teenuse osutamiseks ei ole vajalik retsepti olemasolu.

Vaktsineerimiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine. Teenuse osutamine toimub koha peal vastavalt vajadusele. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument ning olemasolu korral immuniseerimispass.

Vaktsineerimine teostatakse kvalifitseeritud tervishoiutöötaja poolt apteegi eraldatud ja privaatses ruumis.

Planeeritav ajaline kestvus ühe vaktsineerimise puhul on kuni 15 minutit. Kõik vaktsineerimisega seonduv dokumenteeritakse vaktsineeritava Digiloos.


Mida jälgida pärast vaktsineerimist?

Jälgige enda tervist vaktsineerimisele järgneval ööpäeval. Vajadusel võtke ühendust vaktsineerimist teostanud tervishoiutöötajaga või oma perearstiga. Helistada saab ka perearsti nõuandetelefonile 1220.

Kui on vajalik kiire arstiabi, helistage hädaabinumbrile 112.

Üldised kõrvaltoimed: süstekoht võib olla valulik, turses, punetada, tekkida võib palavik, nõrkustunne, isutus, lihasevalu, peavalu. Sümptomid on pigem kerged ja mööduvad 2-3 päeva jooksul.

Turses ja punetavale süstikohale võib asetada külmakompressi. Palavikku üle 38,0°C võib langetada paratsetamooli abil. Lugege hoolikalt soovitatud annuseid ravimi pakendilt ja infolehelt ning pidage vajadusel nõu apteekri, pereõe või perearstiga.

Kõikidest vaktsineerimisjärgsetest kõrvalnähtudest teavitage vaktsineerimist läbi viivat tervishoiuteenuse osutajat, perearsti või teisi tervishoiuteenuse osutajaid, nii saavad kõrvalnähud korrektselt registreeritud. Kõrvalnähu teatise täitmisel on abiks apteeker ning kõrvalnähtudest saab teavitada ka otse Ravimiametile.